Tuvojas ziema, un šī sezona daudzos reģionos ir sinonīms sniegam. Iemesls priekam daudziem, jo tas mums piedāvā brīnišķīgas ainavas, bet arī ir īstas galvassāpes jūsu jumtam. Ēkas tiek pārbaudītas ziemā ar zemu temperatūru, sniegu un ledu. Šajā rakstā apkoposim pāris praktiskus piemērus, kas būtu jāīsteno, lai ne tikai paildzinātu dabīgā šīfera kalpošanas laiku, bet arī nodrošinātu sniega nokušanu uz jumta, nevis tā noslīdēšanu lejā no tā.
Kad uz jumta sakrājas sniegs, tas rada tiešu un netiešu problēmu kopumu. Divi piemēri ir papildu svars, kas konstrukcijai jāiztur pēc snigšanas, un sniega noslīdēšanas risks, sniegam kūstot.
Jumta seguma dizains ir viena no fundamentālām pieejām, lai izvairītos no nepatīkamiem ar sniegu saistītiem pārsteigumiem. Kalnu apvidos, kur bieži sastopams sniegs, mājas tiek būvētas ar slīpiem jumtiem ar slīpumu, kas palīdz ūdenim viegli noslīdēt. Turklāt jums ir jāņem vērā arī citi faktori, piemēram, puses orientācija un saules gaismas stundas.
Laba materiāla izvēle ir arī vēl viens galvenais veids, kā izvairīties no problēmām. Dabīgais šīferis ir lieliski piemērots skarbām ziemām, jo tam ir ļoti zema ūdens uzsūkšanās spēja un tas ir sala izturīgs, uz tā var stāvēt mēnešus sniegs bez problēmām. Turklāt dabīgā šīfera īpašības paliek nemainīgas neatkarīgi no tā, cik daudz ledus un sniega ir.
Lai izvairītos no jebkādiem materiāliem un personiskiem zaudējumiem, ir dažas iespējas, kuras esam apkopojuši šeit. Tos visus var pastāvīgi uzstādīt uz jūsu dabīgā šīfera jumta:
Sniega aizsargi: tā galvenā funkcija ir salauzt ledus segas, lai izvairītos no sniega noslīdēšanas. Tādā veidā sniegs un ledus pamazām tiek kausēts, kad šis apgabals kūst.
Sniega aizsargus var uzstādīt jebkurā jumta slīpuma punktā un attālums būs atkarīgs no vairākiem tehniskiem un klimatiskiem faktoriem. Sniega tvērējiem ir pieejamas vairākas formas un tos iespējams izgatavot ne tikai no krāsota tērauda, bet arī kapara skārda, lai sasaistītu kopā ar citiem kapara elementiem uz jumta, piemēram, jumta apkalpes laipām.
Sniega āķi: šie āķi notur sniegu uz jumta, bet sadala svaru, lai izvairītos no lielu ledus kalnu veidošanās. Tie arī palīdz aizsargāt notekcaurules un citas evakuācijas sistēmas.
Ir milzīgs izmēru, materiālu un formātu klāsts – daži no tiem ir patiesi mākslas darbi. Varat izvēlēties arī stiprinājuma sistēmu, piemēram, āķi, naglas vai citas alternatīvas.
Sniega āķi parasti tiek uzstādīti jumta slīpuma apakšā, trīs līnijās, kas nav secīgas, un attālums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, jumta slīpuma, ģeogrāfiskās situācijas.
Sniega barjeras/ sniega baļķi: šī sistēma ievērojami atšķiras no iepriekšējām divām. Šeit galvenais mērķis ir noturēt sniegu un izvairīties no tā nokrišanas no jumta, izmantojot horizontālos stieņus, ko var izgatavot no dažādiem materiāliem, piemēram, koka. To izmanto reģionos, kur ir ļoti stiprs sniegs. Ļoti bieži redzams, ka šāda tipa sistēmas tiek aizstātas ar restveida sniega barjerām, vai cauruļtipa sniega barjerām. Visas šīs barjerās pilda vienādu funkciju – notur sniegu uz jumta un neļauj tam noslidēt lejā. Der zināt, ka sniega barjeru izvēle un materiālu aprēķins jāatstāj pieredzējušu speciālistu vidū.
Atcerieties, ka visu šo sistēmu galvenais mērķis ir drošība, lai izvairītos no traumām vai materiāliem zaudējumiem. Šī iemesla dēļ mēs ļoti iesakām apmeklēt akreditētu profesionāli šajā jomā. Ja jums nepieciešama palīdzība, vienmēr varat sazināties ar mums, lai palīdzētu jums atrast risinājumu.